Stránka 1 z 1

Jak je to s vklady

Napsal: 28 zář 2012 09:11
od discobolos
Na letošní Trnávce mně zaskočil Luboš dotazem, kolik platí vklad důchodce.
Dal jsem mu slevu, jako by byl nevýdělečný, ale trochu mi to vrtá v hlavě.
Kdysi to bylo jasně dáno, žák platil tolik, junior tolik a senior tolik.
Definice výdělečně činný a výdělečně nečinný je teď, alespoň pro mně, poněkud nejasná.

Co si o tom myslíte ostatní.

Do kategorie nevýdělečných totiž patřili i vojáci, ale teď máme profesionální armádu. Důchodce sice nepracuje, ale nějaké peníze od státu dostává (narozdíl od výše zmiňovaných žáků).
Dušan

Re: Jak je to s vklady

Napsal: 28 zář 2012 09:17
od discobolos
Příště si budu muset dobře přečíst, co jsem sám napsal :cry: .
V propozicích píšu rozdělení postaru, tedy žáci, junioři a studenti, senioři.
Jsem to ale moula :lol: :lol: :lol:

Re: Jak je to s vklady

Napsal: 28 zář 2012 10:41
od Hugo
No mě přijde, že ta symbolická částka, co se platila - tuším, že 50kč, je natolik směšná, že to ani nestojí za řeč. Například na Openscale se tuším platil vklad 100,- Kč za kategorii, to už je znát, zj. při počtu lidí, co na Openscale jezdí. M.

Re: Jak je to s vklady

Napsal: 28 zář 2012 12:34
od Pavel Stráník
Já bych vklady vůbec nerozlišoval - prostě startovné a hotovo. Když srovnáme vklady na naše soutěže s tím co se běžně platí jako startovné v soutěžích jiných zájmových disciplín, a tím mám teď na mysli kategorie žákovské a juniorské, tak to máme za pakatel. Druhá věc je, že tomu mnohdy odpovídá organizace, zabezpečení apod., řešené formou uvolivších se dobrovolníků či v horším případě sháněním bodovačů a časoměřičů z těch co jsou poblíž na začátku či v průběhu soutěže. Takže je to tak nějak šul nul.

Re: Jak je to s vklady

Napsal: 28 zář 2012 13:41
od discobolos
Asi bych se tím nezabýval, ale i když máme hlavního sponzora, tak ten dodává ceny. Diplomy je ale třeba zaplatit pěnezi z vkladů. Další režii jaksi nepočítám (třeba cesta pro ty ceny do Příbora a zpět, dvakrát - je třeba vrátit baner a aspoň formou fotek poděkovat sponzorovi za přízeň.)
A bohužel nejsem zase tak bohatý, abych si soutěž zasponzoroval sám :( .
Pravda cena za cestovné na soutěž taky něco stojí, ale to už je na zvážení soutěžících. Pořadatel, když už se jednou zavázal něco pořádat, tak se s tím nějak nusí vypořádat.

Příště to tedy sjednotím, ať v tom nemám sám guláš :lol: :lol: :lol: .
D

Re: Jak je to s vklady

Napsal: 28 zář 2012 14:57
od Steve
Myslím, že by sis klidně měl říct o stovku. Zejména když na to pak doplácíš....
No a co se týká důchodců - asi z principu ano, třeba místo stovky sedmdesát-osmdesát, ale jinak.....
Taky jsem si říkal, že při nákladech na cestu řešit třeba dvacku jako slevu...jedině principu.

Re: Jak je to s vklady

Napsal: 28 zář 2012 20:47
od Lubomir Koutny
Byl jsem 20 let hlavním organizátorem OPENSCALE, vždy jsem se snažil držet vklady co možná dole. Takže i když se jednalo o mezinárodní soutěž, tak to byla stovka u výdělečně činných, nevýdělečně činní 50 Kč a žáci zdarma, původně za libovolný počet kategorií, vždy jsem tam chtěl mít co možná nejvíce lidí, hlavně pak mládeže. Poslední rok to již bylo 100 Kč za kategorii a žáci platili 50 Kč (došel jsem k názoru, že když hoši mají něco zadarmo, tak je to pro ně bezcenné). Každý žák který odlétal soutěž dostal stavebnici, když létal ve dvou kategoriích dostal stavebnice dvě, první tři v každé kategori jak senioři, tak žáci dostali poháry a věcné ceny, poháry byly letos také pro vítěze BV-min a FLY OFF Schneiderova poháru - jen poháry stály celkem za 4000 Kč, zpracování výsledků a tisk výsledkových listin stál 2000 Kč. Financovat takovou soutěž bez sponzorů jen z vkladů je nemožné. Někteří sponzoři se dříve nabízeli sami, dnes musíte chodit žebrat....

Pravdou je, že venku pořádané soutěže nemusí platit pronájem hal a vklad může být s náklady na cestovné nepodstatný. Jiná je situace u halových soutěží a tak účast na soutěži M-oř na Kladně mne přišla na 800 Kč, což již pro důchodce není částka zanedbatelná, naopak již citelná natolik, že se této kategorie asi budu muset vzdát.