Schneider Trophy - jaká pravidla?

Diskuze k pravidlům jednotlivých minimaketářských kategorií

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Uživatelský avatar
Petr P
Reakce: 5
Příspěvky: 201
Registrován: 03 led 2020 19:48
Bydliště: Příbram

Re: Schneider Trophy - jaká pravidla?

Příspěvek od Petr P » 28 zář 2020 21:30

Další ze série fotek pc7 na dlažbě. Spodní fotka byla asi opět otočemá.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Schneider Trophy - jaká pravidla?

Příspěvek od Lubomir Koutny » 28 zář 2020 22:06

Jsem mile překvapený kolik fotek se našlo od P.c.7 a myslím, že nevadí, že některé fotky jsou zde zrcadlově otočené, tím se vysvětlí i ten obrácený smysl otáčení vrtule. Důležité je to na co upozorňují. Ano, při podrobném prohlédutí to vypadá, že se nejedná o P.c.1, ale jedná se o upravenou fotku P.c,7. Bohužel již nemohu zjistit odkud mi můj známý Američan oskenoval tyto "podklady". On mě zásoboval spoustou materiálů, hlavně krásnými knihami (mimo jiné právě o Schneiderově poháru a hlavně o Rakousko-uherském letectvu a o jeho pilotech, také krásné podklady měmeckých prototypů z W.W.II). Je to již pár let co odešel do věčných lovišť....
Takže mohu jen znovu doporučit P.C.1 jako optimální typ pro FLY OFF Schneiderova poháru, ale nedráždit bofovače tímto typem v soutěžích oříšků a dvacetinek
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Schneider Trophy - jaká pravidla?

Příspěvek od Jiří Doležel » 29 zář 2020 08:56

Kdo by se chtěl něco více dozvědět o projektech strojů Pegna, našel jsem na stránkách: https://ntrs.nasa.gov/citations/19930094725 56. stránkový sken dokumentace z Washingtonu z roku 1932, kde jsou mimo jiného i nákresy, výpočty, grafy,..
Screenshot_2020-09-29-00-18-10-628_com.google.android.apps.docs.jpg
IMG_20200929_084057.jpg
0

Uživatelský avatar
Petr P
Reakce: 5
Příspěvky: 201
Registrován: 03 led 2020 19:48
Bydliště: Příbram

Re: Schneider Trophy - jaká pravidla?

Příspěvek od Petr P » 29 zář 2020 09:35

Super, děkuji!
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Schneider Trophy - jaká pravidla?

Příspěvek od Lubomir Koutny » 04 říj 2020 18:33

Po delší době jsem se trochu podíval do krabic se staršími modely a objevil tam několik M-pist se kterými jsem nikdy nezávodil. Mezi nimi je také jeden z mých pokusů o sochařinu s pěnového polystyrenu . Jedná se o Short Crusader, který jsem celý dělal z běžného polystyrenu - obalu pro elektroniku. Samozřejmě, že z dnešního pohledu je to materál nevhodný, málo pevný a na povrchu hodně hrubozrný. Bohužel jeho jediná výhoda - malá váha se nijak výrazně na složitém typu neprojevila. Letová váha je 5g. a snadno se poškozuje okraj křídel. Ten model má v sobě alespoň 10 let starou gumičku, nicméně natočil jsem do dní pár obrátek a zkusil let končící na posteli. Model byl moc natlačený, malý zásah do kormidel a ono to létá. Myslím, že ti hoši, co říkali, že se jim ten typ líbí, tak by jej mohli s úspěchem postavit i klasicky jako M-oř. An,o ty proporce jsou velmi vhodné a typ je hezký. Malé doporučení : profil křídla volte tenký s rovnou spodní stranou (mlenutý bude potřeovat velký úhel seřízení a hůře se bude zalétávat!
Přílohy
Short Crusader.JPG
Crusader.JPG
0

Odpovědět