Halové makety Pelhřimov - HMP 2014

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Halové makety Pelhřimov - HMP 2014

Příspěvek od Lubomir Koutny » 02 říj 2014 08:27

Začali nám kroužky. Dal jsem na Dušana a chlapci staví menší házedla. Dal jsem jim vybrat z různých, ale každému pasovalo na jeho ruku jiné. Nicméně mělo by se to pro ně hodit i do haly. Protože mají také dvaceinky a dva oříšky, tak se jim líbila možnost zalétat si v Pelhřimově. Asi bychom přijeli jedním autem, tedy přibylo by 5 soutěžících. Jenže nastal problém, když se dověděli, že startovné má být 400 Kč. Řekl jsem jim, že při účasti dalších pěti lidí od nás, může snad pořadatel tuto částku třeba o stovku snížit, ale to nepomohlo. Nejen ti žáci, ale i starší člen (pracuje ve vojenském výzkumu), prohlásil, že pro něj je limitní výše startovného do 100 Kč. Takže asi raději pojedeme na některou soutěž modelů P-30 a házedel do Troubek, nebo do Kroměříže.
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Halové makety Pelhřimov - HMP 2014

Příspěvek od Hugo » 23 říj 2014 03:02

S potěšením sleduji, že v Pelhřimově budou nové modely.

Mám několik poznámek:
- vstupné: priorita je zaplatit halu. Pokud se nás sejde víc, a tudíž se vybere víc peněz, chci vybírat min. 400,- kč/osoba. Pokud zbydou peníze, rád bych odměnil sníženým vstupným bodovače a lidi, co mi budou pomáhat při organizaci. Věřím, že to pochopíte.

- Srandakategorie - návrh: jak již bylo avizováno, budeme létat s modely větroňů do velikosti 500mm. Modely mohou být stínové, ale měly by zachovávat obrysy skutečných předloh - tedy držte se při stavbě trojpohledu. Povrchová úprava je na staviteli, model může být v barvě stavebního materiálu, ale předpokládám, že někteří budete chtít svůj model nastříkat/nabarvit.
Statická část: Statika se bude hodnotit následujícím způsobem: každý, kdo se bude chtít účastnit posuzování (tedy soutěžící i diváci), dostane kartičku se 3 kolonkami (1-2-3). Do těchto kolonek zapíše jeden až tři modely v pořadí od nejpovedenějšího (model na pozici č. 1 dostane 3 body). Byl bych rád, kdyby stavitel ke svému modelu přidal i trojpohled, aby bylo možné posoudit zachování obrysové věrnosti. Body se budou sčítat a model s nejvíce body bude mít nejlepší statiku a bude na prvním místě statického hodnocení.
Letová část: Létat se bude na čas a jsou možné následující způsoby startu: 1) model je možné hodit z ruky, soutěžící přitom stojí na zemi; 2) model je možné startovat gumicukem, nebo navijákem; 3) model je možné vlekat na šňůře. Model s nejvíce letovými body bude na prvním místě, atd.
Celkové hodnocení: pořadí ze statiky a z letové části se budou sčítat a model, který bude mít celkově nejméně bodů, vyhraje.
Pokud bude něco nejasného, napište, pište i návrhy, jak co zlepšit.

- sponzoring cen: ozývají se mi lidi, co by rádi přispěli do cen. Děkuji za to. Jak to nakonec dopadne, zatím nevím, ale kdo byste chtěli něco dát do cen, uvítám to.

- akce se koná přesně za měsíc, ještě je čas stavět, neváhejte.
Martin
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Halové makety Pelhřimov - HMP 2014

Příspěvek od Pavel Stráník » 15 lis 2014 21:44

Příští víkend máme Pelhřimov, řekl bych že asi největší akci halových minimaket v tuzemsku, tak sem dám, pro naladění, jak něco obdobného vypadá ve Francii, tj. tradiční každoroční Show halových maket z letoška v Coetquidanu. Evidentně nemusí řešit otázku startovného. Jedná se o akci pro potěchu nejen zúčastněných modelářů ale hlavně o show pro diváky, akce je dvoudenní a hala slušná - plocha tří házenkářských hřišť s okolními prostory. Tak se vy, notoriční neúčastniči, nad sebou zamyslete, nebo se naše komorní akce rozplynou do ztracena ....
1.JPG
1.JPG (371.95 KiB) Zobrazeno 11073 x
2.JPG
2.JPG (296.34 KiB) Zobrazeno 11073 x
3.JPG
3.JPG (421.22 KiB) Zobrazeno 11073 x
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Halové makety Pelhřimov - HMP 2014

Příspěvek od Hugo » 18 lis 2014 20:16

Vážení příznivci halových maket, termín Pelhřimovského setkání se opravdu blíží, díky Feldo, že jsi dal motivační Francouzkou upoutávku. Naše akce bude asi poněkud komornější :-).
Jen shrnu základní informace:

Akce: Halové Makety Pelhřimov - HMP 2014
Termín: sobota 22. 11. 2014 od 9:00 – 17:00.
Místo: Hala v ZŠ Osvobození, ul Osvobození 1881, Pelhřimov
Soutěžní kategorie: F4D, F4E, M-Oř, M-pist, RC mini, F1N, Srandakategorie“ - polomakety/makety kluzáků do rozpětí 500mm, pravidla viz výše.
Vezměte si prosím přezuvky, v hale je nová podlaha. Pokud můžete, vezměte si rozkládací stoleček.

V tuto chvíli je vše potřebné zajištěno, nemělo by nás nic překvapit. Hala bude otevřena od 8:30, prosím buďte na místě včas, abychom mohli začít opravdu v 9hod. Zkušenost z minulých setkání ukazuje, že budeme mít 8 hodin plně našlapaných.

Doufám, že jsem na nic nezapomněl... Pokud budete potřebovat nějaké další informace, prosím napište sem, nebo mi napište do mailu: martinhuk@email.cz.
Na viděnou, Martin
0

Honza Drážek
Reakce: 0
Příspěvky: 537
Registrován: 25 úno 2011 21:12
Bydliště: Mnichovice

Re: Halové makety Pelhřimov - HMP 2014

Příspěvek od Honza Drážek » 23 lis 2014 07:31

Pokud máte videa ze soboty a nemáte čas je zpracovat, pošlete mi přes toto http://leteckaposta.cz/ a já to proberu a zařadím do sestřihu videí, co budu dělat.
0

Honza Drážek
Reakce: 0
Příspěvky: 537
Registrován: 25 úno 2011 21:12
Bydliště: Mnichovice

Re: Halové makety Pelhřimov - HMP 2014

Příspěvek od Honza Drážek » 24 lis 2014 13:57

Videa, co jsem zvládl natočit, jsou zde: https://www.youtube.com/watch?v=4g_b5sqNz08
a zde: https://www.youtube.com/watch?v=cl_50KTkn94

Další videa budou asi ještě dodána kolegy, netočil jsem vše.
0

Uživatelský avatar
Vladimír Alfery
Reakce: 27
Příspěvky: 274
Registrován: 14 zář 2010 16:09
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Halové makety Pelhřimov - HMP 2014

Příspěvek od Vladimír Alfery » 24 lis 2014 21:26

Videa boží! snad přibudou ;)
jinak moje celodenní nahrávání...zatím mám 35gb mrtvých dat...VLC spadlo a nevytvořilo header v mp4, takže se ji musím pokusit obnovit
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Halové makety Pelhřimov - HMP 2014

Příspěvek od discobolos » 24 lis 2014 22:28

Vláďo nechci tě strašit, ale pokud jsi nenahrával něčím, co po nějaké rozumné době vytvoří dílčí soubor (třeba po 30 min), může se ti stát, co kdysi mně. Že jsi vytvořil tak velký soubor, že se ti nevejde do paměti, takže jej neotevřeš :cry: .
Já tak pohřbil laserovou šou při otevření ČEZ arény v Ostravě. Nahrával jsem totiž 3 hodiny v kuse :( .
Teprve po této zkušenosti jsem v editačním (a zároveň nahrávacím) programu nastavil tuto zásadní věc (program se jmenoval Edius a byla to víceméně profesionální záležitost).
Ale možná tě straším zbytečně ....
D
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Halové makety Pelhřimov - HMP 2014

Příspěvek od discobolos » 24 lis 2014 23:10

Drobná poznámka pro Honzu.
Nevím, jestli to tvoje kamera umí, ale příště by bylo dobré na začátku nastavit vyvážení bílé. Pokud to nejde manuálně, nejspíš tam bude nějaká předvolba pro umělé osvětlení.
Obrázky jsou zajímavé, ale trochu moc do žluta.
Sorry, dělal jsem přes 15 let v televizní studiové výrobě, tak mi to nedá.
Dušan
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Halové makety Pelhřimov - HMP 2014

Příspěvek od Hugo » 25 lis 2014 01:01

Zde je prvních pár videí, nijak jsem to neupravoval, hlavně proto, že na to nemám přístroje, ani čas a ani to neumím, tak promiňte kvalitu. Martin

Ki-84, F4E Honza Drážek
https://www.youtube.com/watch?v=BPXd5tZ ... e=youtu.be
Bristol M1C, F4D, Michal Křepelka
https://www.youtube.com/watch?v=y0L1BGw ... e=youtu.be
Fly Bi-Baby, F4D, Viktor Lukáč
https://www.youtube.com/watch?v=vSeeT0Y ... e=youtu.be
Airacobra P-39L, F4D, Jura Doležel
https://www.youtube.com/watch?v=-FpzKbG ... e=youtu.be
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Halové makety Pelhřimov - HMP 2014

Příspěvek od Hugo » 25 lis 2014 10:54

Prosím pána, co dělá plánky a nabízel mi tykání a fotky z akce, aby se mi ozval, mail na mě je výše. Díky, Martin
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Halové makety Pelhřimov - HMP 2014

Příspěvek od Hugo » 26 lis 2014 02:07

0

Odpovědět