S.E.5a Kit Scale

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Robert Pajas
Reakce: 37
Příspěvky: 790
Registrován: 07 úno 2010 12:47
Bydliště: Praha

Re: S.E.5a Kit Scale

Příspěvek od Robert Pajas » 09 úno 2015 02:08

Ještě poznámka ke křídování:
Potah rovnocenný stříkanému lze s úspěchem docílit takto:
Plyspan (mezi karlosklípkany známý též jako "ten od Křepelky"), suchý pastel (nejlépe Sennelier nebo, abych neurazil, Rembrandt) na hrubou stranu, na fólii lehce zafixovat nitrolakem, potahovat křídou na líc (zanikne struktura papíru).

Dotaz na Radka G.:
Jaký je zásadní rozdíl mezi školními tušemi a ostatními - co bys doporučil? Dík,

R.
0

Robert Pajas
Reakce: 37
Příspěvky: 790
Registrován: 07 úno 2010 12:47
Bydliště: Praha

Re: S.E.5a Kit Scale

Příspěvek od Robert Pajas » 16 úno 2015 23:21

Potah křídel:
Vrch - vše jen skládáno z různobarevných papírů (pokusy suchý pastel, tuš). Pásky papíru naznačují porty i tam, kde žebra nejsou.
Velmi nevhodné je experimentovat na modelu - trochu mi to znechutilo stavbu. Alespoň tolik lze říci, že skládání dílů lesklého japanu je úplně jiná škola, než skládat modelspan či kashmíry - chci říci, dost mě Plyspan "vyškolil"...
Ze spodní strany jsou jen komerčně prodávané papíry bez dobarvení - buďto z várky Esaki z USA nebo Plyspan od Houšky - již to nerozpoznám, možná je to to samé, nevím, Shark asi bude znát rozdíl...
Přílohy
_DSC1926.jpg
_DSC1926.jpg (85.22 KiB) Zobrazeno 3844 x
0

shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: S.E.5a Kit Scale

Příspěvek od shark » 17 úno 2015 11:41

Shark neví. Pokud jde o šusťákové papíry, nepřišel jim na chuť a má doma jen nějaké jasné barvy na doplňky. Jinak má spoustu vlastnoručně Duhou obarvených Japico modelspanů (obchodní název). Jasné barvy, pár šedých, modré, několik odstínů zelených... To byly velmi dobré papíry, ale na trhu už nejsou, resp. zřejmě jsou jen bílé. Krom toho mám haldu rovněž doma barvených Langfaserů, které jsou lehčí.

Tohle mi připomnělo, že mám někde takovéhle US předválečné znaky poskládané a slepené. Velikost asi jako byly v modeláckém Messengerovi. Tenkrát jsem měl období, kdy jsem velké oldtimery dělal v ,,maketovém" zbarvení. Modrý nebo olivový trup, žlutá křídla se znaky... Všechna označení, čísla, název modelu vyřezávané z papíru :) Dneska to neumím...

Jo, abych nezapomněl, hezká S.E. pětka, Roberte. :D
0

Robert Pajas
Reakce: 37
Příspěvky: 790
Registrován: 07 úno 2010 12:47
Bydliště: Praha

Re: S.E.5a 1/18

Příspěvek od Robert Pajas » 27 úno 2021 14:19

Jak skončila tato S. E. 5a? V krabici, to dá rozum.
Ale po pěti letech byla vytažena, potah byl stržen, byla přikládána na skřipec a pod guillotinu, aby vyhověla výkresům Windsock Datafile - a nakonec byla přetvořena v F4E CO2...
Přílohy
se5_1024.jpg
3 Obrázek 1 Obrázek

RCOK
Reakce: 68
Příspěvky: 199
Registrován: 19 čer 2018 09:16

Re: S.E.5a Kit Scale

Příspěvek od RCOK » 01 bře 2021 16:31

K minimaketárčine tak trochu patrí aj umenie model správne odfotit-aby to nebolo deformované,aby to vystihlo tvary modelu, odtiene farby,trochu z konštrukcie kostry+spravne osvetlenie. Fotka Robertovej SE5a dokumentuje perfektnu čistu stavbu.
0

Odpovědět