Dvacetinky a old-timery 1.5.

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
shark
Reakce: 4
Příspěvky: 708
Registrován: 20 úno 2010 20:39
Bydliště: Odolená Voda

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od shark » 02 úno 2016 16:22

No, konečně jsi to Honzo pochopil. Ale Tobě to může být úplně jedno, protože stejně nepřijedeš, jen potřebuješ rejpat. A rejpeš ať jsou pravidla jakákoliv!

Nikoli, Luboši, nemám potřebu rejpat. Jen by mě opravdu zajímalo, podle jakých pravidel se létá. Na pozvánce na OPEN jsem vždy viděl oldtimery s pevnou vrtulí Bv-1, Bv-3 dle SAM. No a podle jakého SAMu jsou ta pravidla? SAM 95 žádné Bv-3 nemá, zato Bv-1 má s kolečky, nemůžu vzít tedy Thermaleera, SAM 78 zas nemá (zřejmě jen do podzimu, ale už třiapůl roku)rozlišení na pevné vrtule. Pokud budou historické minimakety, podle jakých pravidel? Slovenských, českých, nějakých jiných?

Ono by stačilo napsat oldtimery s pevnou vrtulí, poháněné gumou, limitní rok 1954. Dělení na oboustranný a jednostranný potah.

Já jsem člověk veskrze nekonfliktní, opravdu mám modelařinu jako zábavu, nemám potřebu si sem tam rýpnout do SAMu, abych se pak na pozvánkách zaštiťoval jeho pravidly ;) Ale v některých věcech je dobré mít jasno. Bojuji třeba už několik let za zrušení pravidla 12g/m u kategorií BV, protože je nesmyslné a nikdy se nedodržovalo!
No a vezmi si modelovou situaci- přijedu, vyhraju Bv-1 s Thermaleerem, a někdo se bude cítit ukřivděn, protože nemám na modelu podvozek. V jedněch pravidlech to je, v druhých ne, co s tím? Argument, že se to za X let nestalo, ten neberu.


Feldo, pravidla SAMu 78 byla schválena na členské schůzi a posléze sepsána. Dvacetinky nevím, to si máte ohlídat. Udělejte komisi, jeden Hoch, jeden Štatlař a spojte se se SMČR. Pro zaslání návrhu pravidel nebo korekce vzdálenost nerozhoduje.

Ano, 1.5. opravdu nepřijedu.(nevím, jaká jsou pravidla :lol: )
0

Vlastik
Reakce: 0
Příspěvky: 187
Registrován: 14 úno 2010 12:02
Bydliště: Tišnov

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od Vlastik » 02 úno 2016 19:42

Hezky jsi to Honzo napsal.
Bez narážek, útoků, vtipných poznámek, náznaků, nedořečených vět a podobně.
Chválím Tě a SOUHLASÍM.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od Lubomir Koutny » 02 úno 2016 20:14

Přiznám se, že se příliš neorientuji v rozdílech mezi pravidly různých frakcí SAM (u nás jsou myslím tři) Slováci SAM 119 se drží starých pravidel SAM 78 a dělají dobře, ty nové za lepší nepovažuji.
Takže nejen pro Honzu : old-timery 1.5. 2016 na Medlánkách s jednoduchým i oboustranným potahem a pevnou vrtulí do r. 1954 budou létat společně, jako jedna kategorie. Žádné zatížení 12 g/dm2, ani omezení svazku, problém podvozku = model musí létat tak, jak byl publikován. Kategorie BV-min není vyhlášena.

Pokud jsou lidé, kteří pláčou nad měřítkem 1/20 +- 10%, tak jim vyjdu vstříc. Klidně si doneste minimaketu v libovolném měřítku, ale vrtule musí být maximálně 35% z rozpětí. Takže se budu těšit, že zase jednou uvidím třeba třímotorovou Dewoittine....Jsem zvědavý, kolik jich takových bude, bude-li vůbec někdo !
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od Hugo » 03 úno 2016 09:29

Pane Koutný, nějak ztrácíte kondici, ten populistický krok s uvolněním měřítka přeci nemáte zapotřebí. Nebojte se a držte svoji ultrakonzervativní minimaketářskou vartu dál. Uvolněním měřítka Váš boj za návrat starých dobrých pravidel zbytečně ztrácí sílu... Máte moji podporu! Martin
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od Pavel Stráník » 03 úno 2016 10:28

Lubomir Koutny píše: ...... Klidně si doneste minimaketu v libovolném měřítku, ale vrtule musí být maximálně 35% z rozpětí. ....
Tojsem netušil že ta dvacetinkářská varta je až tak ztracená, že boj o ni je vzdáván. V tom případě bych v dalším kroku napnul destruktivní úsilí proti omezení průměru vrtule nebo ještě lépe pohonu gumovým svazkem a bude to zcela FREE :D

PS: jestli by se ta soutěž raději neměla konat 1.4.2016 :lol: :lol: :lol:
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od Lubomir Koutny » 19 dub 2016 08:23

V pozvánce na soutěž dvacetinek a old-timerů 1.5. 2016 na Medlánkách žádám, aby se soutěžící do 20.4. přihlásili alespoň e mailem. Do dnešního dne se mi 3 potenciální soutěžící (Doležel, Pitra a Šimek omluvili, budou mimo Brno), přihlášený zatím není nikdo. Předpokládám, že sice mohu vyhecovat mládež z kroužků, ale nemám žádný větší vliv na dospěláky. Takže, pokud se mi do 25.4. nepřihlásí alespoň 3 senioři, pak asi celou soutěž zruším.
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od Pavel Stráník » 20 dub 2016 11:16

Ale vždyť to zaznělo ve Velorexu hned když se nápad na organizování této soutěže objevil - PRVNÍ MÁJ OPRAVDU NENÍ NEJVHODNĚJŠÍM TERMÍNEM NA TAKOVOU AKCI.
Takže alespoň já nejsem nijak překvapený.
0

Emil
Reakce: 3
Příspěvky: 118
Registrován: 30 kvě 2012 17:57
Bydliště: Kuřim

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od Emil » 20 dub 2016 20:38

Luboši,

V noci na první květen heretici pálí čarodejnice, komunisti slaví svátek práce. Zbytek, co četl Máchu, se "okusuje", kde může (nebo rovnou plní bod 5). Co se prostě v Medlánkách sejít nesoutěžně jen tak?

Adam
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od Lubomir Koutny » 20 dub 2016 22:26

Adame, mluvíš mi z duše. Zatím se přihlásil jen Tom Heinl do dvacetinek a Milan Drnec do oldtimerů. K tomu asi přibudou 3, nebo čtyři moji bažanti s Liliputy. Takže přátelské polétání, případně měřený trénink bude asi to optimální řešení. Ještě uvidíme, já jim dal čas na přihlášky do 25.4. nejpozději. Omluvili se Jirka, Vlastík a Kamil, kteří nebudou v Brně...
0

FF Radek
Reakce: 41
Příspěvky: 325
Registrován: 25 kvě 2011 12:16
Bydliště: Kroměříž

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od FF Radek » 21 dub 2016 09:01

Zdravím všechny, osobně mám tento termín zablokovanej pro Medlánky, jestli přiletím, nebo dojedu ještě nevím, jenom dejte vědět jestli tam někdo budete,
at´už soutěžně či jen tak na pokec a na čumendu....ať se tam neřítím zbytečně, jenom na kafe v baru...
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od discobolos » 21 dub 2016 11:35

Já se zatím neozýval, protože jsme rešili s Jirkou Tamfalem, jestli by případně jel i on.
Bohužel nemůže a pokud to bude přátelské polétání, sám do Brna nepojedu.
Stejně, abych se přiznal, jsem ještě ani nestihl opravit starší modely a postavit něco nového :( .
Jsem nějak pracovně natolik vytížený, že na modelaření není moc času. Navíc když mně všechno tak dlouho trvá :lol: :lol: :lol:
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Dvacetinky a old-timery 1.5.

Příspěvek od Lubomir Koutny » 27 dub 2016 09:36

S napětím sleduji předpovědi počasí na neděli 1.5. 2016 a zjišťuji, že naši odborníci nám nabízí neomezené možnosti :
zatím, co Foreca Brno včera a předvčerem nám na nedělní ráno kolem 9 h slibovalo polojasno a slabý vítr 2 m/s, který by v poledne měl mít jen 3 m/s a dnes je to jen o málo silnější předpověď, tak na Windguru pro Brno Slatinu - Švédské valy i pro přehradu je předpověď 10 m/s a nárazy až 15 m/s.
Můj dědek byl obyčejný sedlák, ale místní předpověď uměl na pár dnů dopředu udělat perfektní, asi proto, že nestudoval na univerzitě, nevěděl nic o synoptických mapách, povětrnostních radarech, družicích a PC. On měl jen 5 tříd obecné školy a dlouhodobou zkušenost, on byl jako sedlák na počasí zatraceně závislý a tak si je hlídal, pečlivě do silného sešitu zapisoval, porovnával s úrodou a hlavně měl v tom pořádek. (koho to zajímá více, tak doporučuji můj blog rejpalek, článek Počasí).

Takže míra neurčitosti je vysoká. Přihlášení do soutěže dvacetinek jsou pouze 2 senioři, takže tuto kategorii na neděli ruším, bude-li hezky, tak si dvacetinky zalétáme jen pro radost.
Pokud jde o old-timery, pak přihlášený senior je jen jeden, ale lze předpokládat, že za dobrého počasí přijdou nejméně tři (Drnec,Jakeš, Koutný), dále pak projevují zájem moji chlapci z kroužků, ti by mohli být tak 4, možná i více. Nebude-li foukat více jak 5 m/s, tak to můžeme létat jako soutěž, nebo jako měřený trénink. Na tom se dohodneme v 9h na Medlánkách. Tedy pokud nebude lít jako z konve, nebo onen vichr 10 m/s.
Myslím, že nebude na škodu vše s ohledem na počasí ještě v sobotu upřesnit.
0

Odpovědět