Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Uživatelský avatar
Ivan Horníček
Reakce: 92
Příspěvky: 630
Registrován: 20 bře 2015 23:39
Bydliště: Postřelmov

Re: Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Příspěvek od Ivan Horníček » 23 úno 2017 13:07

Nádherné stránky. Nádherná videa. https://www.freeflightscale.co.uk/
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Příspěvek od Vyvel » 23 úno 2017 17:02

Jen mě tak napadlo v souvislosti s tou minutkou. Co ji udělat v rámci letošního Openscale jako specialitu pro druhoválečníky. Moje představa je asi taková. Stíhačky z druhé světové bez statiky, start z ruky, tři soutěžní lety, započítal bych dva lepší s hodnocením podle pravidel minutky. Model se samozřejmě může zúčastnit i normální soutěže dvacetinek.
0

Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 484
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Příspěvek od Antonín Alfery » 24 úno 2017 10:34

Jirka se snaží řešit kategorii, která nemá funkční pravidla...

Ivane, pravidla i pro volné venkovní makety všech pohonů jsou na
https://bmfa.org/Downloads/All-Download ... tryId=2080
Ale to asi nechceme...
0

Uživatelský avatar
Ivan Horníček
Reakce: 92
Příspěvky: 630
Registrován: 20 bře 2015 23:39
Bydliště: Postřelmov

Re: Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Příspěvek od Ivan Horníček » 24 úno 2017 13:45

Ta vzdálená podoba s kategorií halových maket je docela dobrá. To tady hodně lidí létá.
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Příspěvek od Jiří Doležel » 27 úno 2017 10:46

Aby ti z vás, kteří se ještě rozmýšlí, zda stihnou do podzimu něco postavit nebo opravit, měli dostatek času, oficiálně zařazuji do programu zářijového memoriálu vedlejší kategorii M-CO2 + elektro s následujícími pravidly:

statické hodnocení – bude probíhat jako u modelů dvacetinek dle nových pravidel, lze přinést model v jakémkoliv měřítku

letová část soutěže – tři pokusy, startuje se z ruky, cílem je přistát co nejblíže první minuty od startu (nebo na jiný předem daný limit), při přeletění minuty se sekundy odečítají. Započítává se let nejblíže minutě.

celkové hodnocení – nejvyšší statika v kombinaci s nejlepším letem nejblíže k minutě určuje pořadí

Soutěžící na 1. místě v M-CO2 a soutěžící na 1. místě v M-elektro obdrží tematické poháry.
0

Uživatelský avatar
Ivan Horníček
Reakce: 92
Příspěvky: 630
Registrován: 20 bře 2015 23:39
Bydliště: Postřelmov

Re: Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Příspěvek od Ivan Horníček » 27 úno 2017 17:14

Ahoj Roberte. Vzal jsem si tvou radu k srdci a přijedu na Medlánky s volným modelem, jen tak zalétat pro radost. A protože jsem lehce postižen dopravními letadly tak jsem se pustil do tohodle. Doufám, že tam budeš také.
Přílohy
100_5786.JPG
0

Robert Pajas
Reakce: 37
Příspěvky: 790
Registrován: 07 úno 2010 12:47
Bydliště: Praha

na palubach dopravaku

Příspěvek od Robert Pajas » 27 úno 2017 18:16

To stihneš? Žebírek je dost a dvě makety řaďáků...

Držim palce!

Medlánky mám rád, asi se tam mrknu, zvlášť když budou k vidění dopraváci.
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Příspěvek od Jiří Doležel » 29 kvě 2017 17:25

Vážení modeláři,
pro všechny z Vás, kteří plánují dorazit na letošní podzimní soutěž nebo ještě váhají a neměli možnost si na závěr Openscale poslechnout novinku, která se na Drncův memoriál chystá:

Po domluvě s organizátorem Openscale Pavlem Vysočanem a Tondou Alferym, který s tímto nápadem přišel, se přidružená soutěž „Letadla II. světové války“ přesouvá do programu Drncova memoriálu. S laskavým svolením p. Davida Merty, se na počest jednoho z nejvýraznějších brněnských minimaketářů - Jiřího Merty, vyhlašuje přidružená soutěž „Putovní pohár Jiřího Merty“. Do této soutěže je možno přihlásit modely, jejichž předlohy létaly během let 1939 – 1945, vše ostatní dle nových pravidel M-min.
Vítěz každého ročníku obdrží mimo věcné ceny od hlavního sponzora fy. Alfamodel i putovní pohár, na jehož štítku přibude každý rok jméno nového vítěze. Celkovým vítězem se po deseti ročnících stává ten, jehož jméno bude na poháru nejčastěji.

Další a dost možná největší novinkou pro letošní ročník, na uctění památky Jirky Merty, je plánován společný start účastníků Drncova memoriálu s modely postavených právě Jirkou Mertou. Podle předběžných informací by se snad mělo jednat až o dvě desítky modelů. Zatím ale není známo, kolik z nich je nebo bude schopno alespoň krátkého letu – budu včas informovat.

A změna poslední: přebírám od letošního ročníku organizaci historických kategorií BV, kterou doposud na Drncově memoriálu pořádal Luboš Koutný a chtěl bych mu tímto poděkovat za všechny uspořádané ročníky, podporu a starosti kolem, díky kterým se tyto kategorie mohly létat.
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Příspěvek od Hugo » 30 kvě 2017 18:36

Paráda Juro, skvělé nápady! To je motivace na stavbu!
Martin
0

Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 484
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Příspěvek od Antonín Alfery » 01 čer 2017 14:18

Průběžná zpráva. David Merta asi hned po soutěži nafotil, co se v celém domku (půda, sklep, obývák..), kde Jirka Merta bydlel nachází. Mohu vám říct, že je to neuvěřitelné... Fotky jsem poslal pro ilustraci některým z Vás a reakce byla obdobná mé. Podle Davida zkoušeli - ještě dohromady s Jirkou - spočítat kolik modelů postavil. Došli k číslu 150-170...
Předpokládaný postup je následující. David zkusí provést nějaký předvýběr a zhotoví fotodokumentaci. Obojí se zveřejní zde a já bych požádal zájemce o zaslání seznamu modelů, které by chtěli zprovozuschopnit v pořadí podle preferencí. Já modely zkusím nějak přidělit, aby se splnilo co nejvíce přání. Vše samozřejmě pod veřejnou kontrolou.
Potom budeme muset vymyslet distribuci tak, aby se všechny modely podařilo do září připravit. Určitě budou potřeba nějaké opravářské a doplňkové práce a taky alespoň trochu zalétat. Původně jsem měl představu, že bychom dostali do vzduchu alespoň deset modelů. Po zhlédnutí přehledových fotek by jich podle mne mohlo být i víc. Záležet bude hlavně na tom, kolik se najde ochotných rukou - já věřím, že jich bude dost.
Těšte se, opravdu je na co...
0

Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 484
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Příspěvek od Antonín Alfery » 12 čer 2017 19:12

David mi poslal seznam dostupných modelů a fotografie. Seznam je tady, zpřístupnění fotografií se řeší (je to 307MB...)

1) FW 189 má vše
2) Do 335 Pfeil má vše, pouze potah spodní části je "explozivní"
3) Fairey Barracuda chybí podvozek
4) Grumman F4F Wildcat má vše
5) Supermarine Spitfire IX má vše
6) Bell P-39 Airacobra (USA) má vše
7) Bell P-39 Airacobra (SSSR) má vše
8) MiGG 3 má vše
9) Boulton Paul Defiant má vše
10) Fokker D-XXIII má vše
11) P-47 D má vše
12) XP-47 H má vše
13) Ambrosini SAI 403
14) Dardo nenašel jsem podvozek
15) Caudron C-630 Simoun má vše
16) Hawker Hurricane Mk. I má vše, potah spodní části je "explozivní"
17) Zlín Z-XII má vše
18) Miles Magister má vše
19) P-51 B má vše
David avizuje, že nějaké drobné opravy budou potřeba u všech modelů.
Na fotografiích jsem našel ještě další modely, které na seznamu nejsou - jejich status upřesním, jakmile budu vědět víc.
Bude opravdu velkou výzvou, dostat co nejvíce těchto modelů do vzduchu. Ale jsem optimista, pomoc slíbili Martin a spol., uvidíme, co severní Morava a tajně doufám, že se zapojí i v současnosti nedvacetinkáři jako Adam nebo Vlastík.
Zájemce prosím - počkejte, až budou i fotky a pošlete mi jména dvou, tří modelů - tak jak jsem psal minule...
0

Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 484
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Příspěvek od Antonín Alfery » 13 čer 2017 19:23

Fotky dal Vladík sem:

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

U seznamu jsem se upsal 13/14 je jedno letadlo. I tak je to celkem 20 modelů :!:

Takže pište, těším se...

alfery@cbox.cz
0

Odpovědět