Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Příspěvek od discobolos » 14 čer 2017 10:00

Severní Morava se hlásí do akce :) . Tedy zatím najisto jeden ;)
0

Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 484
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Příspěvek od Antonín Alfery » 14 čer 2017 12:07

Zatím to vypadá takto. Někteří psali hned po zveřejnění seznamu, někteří poslali modelů 6, někteří jen jeden a nejhorší jsou Ti, co píší, že si vezmou něco, co zbyde :)
Ale i tak Vás všechny chválím a prosím ostatní, aby se co nejdříve ozvali - mohou i sem. Rozdělení bych se snažil řešit vzájemnou domluvou - snad by to mohlo jít...
Čísla udávají pořadí modelů, jak jste mi je napsali. Pokud jsem něco popletl, dejte mi vědět - není problém provádět i další změny.
Pokud to tak poběží dál, distribuce by se mohla řešit na konci června, takže bude relativně dost času na přípravu.
Merta.jpg
Merta.jpg (39.92 KiB) Zobrazeno 5808 x
0

Malutky
Reakce: 0
Příspěvky: 161
Registrován: 11 říj 2011 15:51
Bydliště: Havířov

Re: Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Příspěvek od Malutky » 14 čer 2017 19:20

to ambrosini sai403 se mi líbí jestli je ještě volné
0

Malutky
Reakce: 0
Příspěvky: 161
Registrován: 11 říj 2011 15:51
Bydliště: Havířov

Re: Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Příspěvek od Malutky » 14 čer 2017 20:28

až teď jsem se dostal k fotkám (na mobilu nešly) a koukám už podle plošky na křídle že ambrosini bude malý janek.ujmul bych se k němu něčeho s vrtulí thundrbolda nebo defianta :oops:
0

Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 484
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Příspěvek od Antonín Alfery » 15 čer 2017 06:32

Žlutě jsou označeny modely, které už má někdo jako první volbu.
Merta-p1.jpg
Merta-p1.jpg (47.91 KiB) Zobrazeno 5672 x
0

Honza Drážek
Reakce: 0
Příspěvky: 537
Registrován: 25 úno 2011 21:12
Bydliště: Mnichovice

Re: Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Příspěvek od Honza Drážek » 19 čer 2017 05:08

Jestli to ještě je, zkusil bych Fokker 23.
Dřív to nešlo.
Díky
0

Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 484
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Příspěvek od Antonín Alfery » 19 čer 2017 16:57

Aktuální stav. Pokud se chce ještě někdo přidat, prosím během tohoto týdne.
Zatím je "přetlak" jen u Pfeila, což je mnohem lepší situace, než jsem čekal...
A začneme řešit distribuci...
Merta-p1.jpg
Merta-p1.jpg (54.2 KiB) Zobrazeno 5427 x
Napadlo mne, že při hromadném startu nebudou mít aktéři dostatek času sledovat lety ostatních modelů. Což by byla - obzvláště v tomto případě - škoda. Proto bych navrhoval startovat postupně (start-přistání, start-přistání,...) a společný start mít navíc.
0

Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 484
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Příspěvek od Antonín Alfery » 23 čer 2017 09:15

"Rozdělení" modelů vypadá takto. V případě zájmu je možná změna, ale už jen v rámci volných modelů.
Pokud se mi nikdo neozve, začnu příští týden s Davidem řešit distribuci.
Merta-p1.jpg
Merta-p1.jpg (54.82 KiB) Zobrazeno 5287 x
0

Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 484
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Příspěvek od Antonín Alfery » 06 srp 2017 08:05

K dnešnímu dni by měly být všechny modely u nových provozovatelů. Držím vám palce s jejich "zprovozuschopněním". Mějte na paměti, že nejde o soutěž - stačí předvést letuschopnost modelu. Důležitější je, aby se jich - nejlépe úspěšně - předvedlo co nejvíc. Jsem opravdu zvědav...
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Příspěvek od discobolos » 07 srp 2017 08:58

Chci tímto Tondovi poděkovat za trpělivost při organizaci této akce. Mnohdy to asi nebylo úplně jednoduché (třeba můj případ).
Mimochodem Tondo, co sis vybral ty? V tabulce tě nevidím :lol:
0

Antonín Alfery
Reakce: 54
Příspěvky: 484
Registrován: 06 úno 2010 21:05
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Příspěvek od Antonín Alfery » 07 srp 2017 18:58

Tabulka platila v době "rozdělování". Realita bude nakonec trochu jiná. Dobrou zprávou je, že se zapojí i Osvald Janish. Pavel Stráník kromě Fokkera projevil "mimo pořadí" zájem o Barracudu, tak možná bude vypouštět i Andrea. Pokud se ptáš, tak ze zbylých modelů jsem si vybral Cobru/USA. Navíc se u nás objevila "věc" ještě horší než placka - tu asi zalétnout nestihnu (pokud to vůbec půjde...). Ze všech těch modelů, které jsem měl možnost si důkladněji prohlédnout jsem získal pocit, že Jirkovi při stavbě přinášely velkou radost. Když vidím, s čím si dokázal "vyhrát"... A vůbec nevadí, že z technického hlediska mají své mouchy.
0

Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Re: Memoriál R. Drnce 16. 9. 2017

Příspěvek od Jiří Doležel » 14 srp 2017 10:44

Vážení modeláři,

jak jste již mnozí jistě zaregistrovali v průběhu roku na fóru nebo již v pozvánce v sekci Kalendář akcí, pro letošní ročník Drncova memoriálu je připraveno několik novinek, proto mi dovolte malou rekapitulaci:

1/ vyhlášena byla kategorie M-CO2/elektro
Do této kategorie je možno přihlásit celkem dva modely v libovolném měřítku (2x M-CO2 nebo 2x elektro nebo od každé jeden). Statické hodnocení bude stejné jako pro kategorii M-min, letová část bude probíhat třemi starty z ruky s cílem přistát co nejblíže první minuty letu (nebo kratšího intervalu dle aktuálních podmínek, jelikož je stále v okolí letiště kukuřice). Přeletěné sekundy po určeném intervalu se odečítají, v případě že je model vybaven determalizátorem či jinak upraven pro řízený konec letu a přistane s takto aktivovaným zařízením do 120 sec., let je za nulu. Započítává se nejlepší pokus. Vyhrává model s kombinací nejlepšího umístěním ve statice a v letové části. Poháry obdrží první umístění v M-CO2 a v M-elektro.

2/ Putovní pohár Jiřího Merty - kategorie modelů M-min z období 1939-1945
Do této kategorie je možno přihlásit celkem dvě minimakety v měřítku 1/20, jejich předlohy létaly během 2. světové války. Modely budou hodnoceny staticky i v letové části stejně jako kategorie M-min. Vítěz převezme od sponzora soutěže Putovní pohár, jehož majitelem se stane ten, kdo se během deseti ročníků nejčastěji stane vítězem. Před ukončením letové části soutěže jsou pro uctění památky Jiřího Merty naplánovány postupné starty s modely právě onoho velkého brněnského minimaketáře s následujícím hromadným startem všech Jirkových modelů.

Hlavní soutěžní kategorií zůstává nadále kategorie minimaket M-min (1/20), do které je možno přihlásit dva modely.

Jako vedlejší soutěž se i nadále létají kategorie gumou poháněných historických modelů BV-1/BV-3 (lze přihlásit dva modely, kategorie je sloučena) a BV-min. Pro tyto kategorie jsou platná pravidla z loňského roku dle SAM78 - viz http://www.SAM78.cz, jelikož ne všichni stihli zaregistrovat změnu a zareagovat na ni - postavit dle nových pravidel historickou minimaketu v původním měřítku.

Schneiderův pohár – stále velmi oblíbená kategorie soutěže, jde o gumou poháněné minimakety hydroplánů v jakémkoliv měřítku, jejichž předlohy létaly nebo byly připravovány pro Schneiderův pohár. Létá se stylem Fly-off.

K organizaci soutěže:

startovné – jelikož sponzoring akce probíhá víceméně v kompetenci organizátora a je pro mne prioritou především to, abyste si soutěž užili a zaplatil se poplatek za pronájem letiště, rád bych znal orientační počet účastníků předem a proto těm, kteří se na soutěž řádně předem nepřihlásí – viz pozvánka, bude na místě navýšeno startovné o 50%.
Novinkou je to, že startovné neplatí ti, kteří se ujmou role bodovačů.

bodování – pro urychlení této části soutěže bych rád tři dvojice bodovačů. Velmi mne příjemně překvapilo, že se mi někteří z Vás před časem ozvali s touto pomocí, vážím si toho. Ještě zbývají obsadit dvě pozice, neváhejte ;)

čas brífinku – vzhledem k většímu počtu kategorií, než bylo doposud, jsem se rozhodl o menší posun začátku soutěže, abychom vše stihli. Proto Vás prosím o dostavení se již na 8,30 hod. na úvodní slovo pořadatele.

podklady obecně – stále aktuálnější téma, proto si prosím každý uspořádejte a zrevidujte dokumentaci k modelu a zvažte, zda právě tato dokumentace je svým obsahem vhodná pro předložení k několika minutovému bodování. Bodovači jistě ocení uspořádání ve složce před poletujícími několika archy, mnohdy i zbytečnými, stejně jako jeden třípohled před několika s mnoha nečitelnými poznámkami. Sebelíp postavený model bez řádných podkladů nemůže dosáhnout kvalitního hodnocení. Výkresy si prosím připravte i pro kategorie BV.

Děkuji, že jste to zvládli dočíst až sem, ale považuji to za důležité a těším se na všechny třetí sobotu v září.

J.
Přílohy
DRNEC 2017.jpg
0

Odpovědět