Změna pravidel dvacetinek

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Emil
Reakce: 3
Příspěvky: 118
Registrován: 30 kvě 2012 17:57
Bydliště: Kuřim

Re: Změna pravidel dvacetinek

Příspěvek od Emil » 31 kvě 2016 14:46

Je to jasný,

dírka na VENTILEK... :D
0

Dušan Sedlár
Reakce: 2
Příspěvky: 59
Registrován: 20 říj 2014 07:20
Bydliště: Trnava, SK

Re: Změna pravidel dvacetinek

Příspěvek od Dušan Sedlár » 31 kvě 2016 20:14

Chlapci zlatí.... No neviem Sedlár
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: Změna pravidel dvacetinek

Příspěvek od Vyvel » 31 kvě 2016 22:29

No kuchařka vypadá dobře. Jen se bráníme tomu, nazývat to body. Na ty se to přece přepočtu vynásobením koeficientem. To je jen drobnost. Hlavně aby se nám tím celé bodování nezkomplikovalo.
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Změna pravidel dvacetinek

Příspěvek od Pavel Stráník » 01 čer 2016 07:22

Teda Jirko, té tabulce jsi musel věnovat neskutečné úsilí - ovšem nemohu si odpustit dodat - úsilí hodné jiné, důležitější, věci :shock: :shock:
Z tebe by byl europoslanec par excellence :lol:
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Změna pravidel dvacetinek

Příspěvek od Pavel Stráník » 12 zář 2016 08:03

Tak nám proběhla soutěž v Trnávce kde Dušan jako správný inovátor hned vyzkoušel nápad zpřed pár příspěvků v tomto vlákně zpět, aby se sladila škála přidělovaných bodů v rozmezí 1 - 10 a ty pak přepočetli příslušným koeficientem, tak jak je to běžné u pravidel FAI.
Odhlédnu-li od toho že jsem s tím přišel já, tak jako jeden z bodujících v Trnávce si to musím pochválit :D a konstatovat, že se mi to líbilo, resp. že mi přišlo že to práci bodovače dost zjednodušuje, a to na věci nic nemění že modelů bylo o poznání méně než třeba na Openscale. Prostě jsem v takovéto roli vděčný za jakékoliv byť drobné zjednodušení.
Obavy že na druhé straně bude nějaká nevole ze strany soutěžících, že si nemohou hned spočítat bodový zisk ze statiky se, pokud vím, neprojevily. A ono se vlastně ani není co divit, protože v rámci jedné soutěže má smysl maximálně tak porovnávat bodový zisk mezi modely navzájem, a to jde stejně dobře po staru jako po novu, a porovnávat bodový zisk s tím co kdo dostal někdy jindy dříve na jiné soutěži je beztak ryze akademická záležitost.
Takže za mě palec nahoru.
0

ZK-AUD
Reakce: 0
Příspěvky: 1
Registrován: 01 dub 2017 22:44

Re: Změna pravidel dvacetinek

Příspěvek od ZK-AUD » 03 dub 2017 03:54

Good afternoon team Czechoslovakia! Please excuse my use of English. I have no Czech and it was a struggle to find my way this far!! I am Mike Mulholland from Auckland New Zealand. I need to get in touch with Lubomir Koutny to discuss my project which is based on his 1/20 Borel Chemet Schneider Trophy racer. I can be contacted through this forum perhaps via personal message

Many thanks, Mike Mulholland
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Změna pravidel dvacetinek

Příspěvek od Lubomir Koutny » 09 led 2018 09:21

Well, we can use e-mail : koutny.lubomir@seznam.cz
Lubos
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Změna pravidel dvacetinek

Příspěvek od Lubomir Koutny » 09 led 2018 09:24

Opět jsou zde hlasy požadující zrušit měřítko 1/20 u dvacetinek
Plně souhlasím s tím, co zde již jinde napsal Pavel Stráník, jen bych to rád doplnil o návrh řešení, který jsem zde psal již před pár lety, při začátku diskuze o změně pravidel. Nejsem sám, kdo nevidí rozumný důvod měnit něco, co zde dobře fungovalo více jak jednu celou generaci. Ano hoši, kteří létají přesné minimakety v hale říkali, že vývoj šel dál a tak tehdy chtěli se stejnými minimaketami úspěšně soutěžit i na venkovních soutěžích. Nelíbí se jim měřítko 1/20, nelíbilo se jim to, že nejlepší dvacetinky té doby létaly časy blízké jejich maximu, kdežto jejich přesné a těžší minimakety sotva polovinu. Nelíbil se jim i maximální průměr vrtule 35% z rozpětí. Nelíbilo se jim, že starty z ruky mohly typy se zatahovacím podvozkem létat bez podvozku….
Tehdy jsem jim navrhoval, aby si udělali novou kategorii : Přesné, venku létající minimakety s gumovým pohonem. V pravidlech takové kategorie si mohou plně zahrnout tyto své požadavky a nemusí rozbíjet to, co zde funguje.
Ten kdo nechce být omezován měřítkem a průměrem vrtule, ten si přece může létat kategorie Pistáchio, Peanut, nebo Jumbo venku, tak jak jinde ve světě. Jediný problém je, kdo zorganizuje u nás takovou soutěž a to se asi nikomu nechce i počet soutěžících by asi nebyl velký….
Zajímavé je, že zase se opět ozývají hlasy proti měřítku 1/20, ale nyní vidím na internetu, že v USA je hodně plánků nabízeno v měřítku 1/20 a toto je v nabídce zdůrazňováno.
0

ANSCR
Reakce: 9
Příspěvky: 68
Registrován: 08 čer 2012 14:13
Bydliště: Praha

Re: Změna pravidel dvacetinek

Příspěvek od ANSCR » 12 říj 2018 13:06

Vážení,
dokončuji MC 202 ze stavebnice Alfamodel. Přitom mne napadlo, že bych měl námět k interpretaci/změně/doplnění (?) pravidel pro hodnocení dvacetin. Jde mi o patinu – kitaři znají. Jde o znázornění provozního opotřebení – obouchání/odření z provozu, stopy po výfukových spalinách či úniku provozních kapalin. Jako příklad, kde to naznačeno je, přikládám foto modelu MC 202 z letošní Trnávky (M.Křepelka – Luftwaffe – foto z letošní Trnávky, nesoutěžil) a kde to není (J.Alfery – Regia Aeronautica – foto z Memoriálu J.Merty). Za sebe jsem pro, abychom se posunuli k reálu.
Přílohy
16.jpg
16.jpg (52.82 KiB) Zobrazeno 2947 x
0

ANSCR
Reakce: 9
Příspěvky: 68
Registrován: 08 čer 2012 14:13
Bydliště: Praha

Re: Změna pravidel dvacetinek

Příspěvek od ANSCR » 12 říj 2018 13:19

17.JPG
17.JPG (133.6 KiB) Zobrazeno 2942 x
0

ANSCR
Reakce: 9
Příspěvky: 68
Registrován: 08 čer 2012 14:13
Bydliště: Praha

Re: Změna pravidel dvacetinek

Příspěvek od ANSCR » 12 říj 2018 18:51

ANSCR píše:
12 říj 2018 13:06
Vážení,
dokončuji MC 202 ze stavebnice Alfamodel. Přitom mne napadlo, že bych měl námět k interpretaci/změně/doplnění (?) pravidel pro hodnocení dvacetin. Jde mi o patinu – kitaři znají. Jde o znázornění provozního opotřebení – obouchání/odření z provozu, stopy po výfukových spalinách či úniku provozních kapalin. Jako příklad, kde to naznačeno je, přikládám foto modelu MC 202 z letošní Trnávky (M.Křepelka – Luftwaffe – foto z letošní Trnávky, nesoutěžil) a kde to není (J.Alfery – Regia Aeronautica – foto z Memoriálu J.Merty). Za sebe jsem pro, abychom se posunuli k reálu.
Nedaří se mi editace původního příspěvku :? . Nejsem si jistý, teď se mi zdá, jako by na té MC 202 J.Alferyho nějaká patina byla - jestli tam fakt je, tak se omlouvám ... [
Přílohy
17.JPG
17.JPG (30.7 KiB) Zobrazeno 2877 x
0

Josef M
Reakce: 0
Příspěvky: 7
Registrován: 09 lis 2017 21:12
Bydliště: Ješovice

Re: Změna pravidel dvacetinek

Příspěvek od Josef M » 12 říj 2018 19:17

Nápad hezký, jenže u kitů je výhoda v rytí, takže není problém zapouštění pigmentů do linek a podobné blbinky, to u papíru prakticky nejde udělat, maximálně u ps. Navíc v poslední době to spousta kitařů s patinou přehání a jejich modely vypadají jako po dvou světových válkách kdy už během té první došly barvy
0

Odpovědět