Rakovník 2019

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Drahoslav Dvořák
Reakce: 7
Příspěvky: 134
Registrován: 03 bře 2017 13:49

Rakovník 2019

Příspěvek od Drahoslav Dvořák » 03 led 2019 15:02

Další, již třinácté setkání minimaketářů v Rakovníku bude 1. června. Vloni kluci vybrali jako společný model Bambi III. Bude to zase odpočinek od přesných maket, můžete se vyřádit na zbarvení. Doufám jenom, že jich výrobce bude mít dost.

Dáda Dvořák
0

Uživatelský avatar
Bayeux
Reakce: 3
Příspěvky: 106
Registrován: 06 úno 2010 17:44
Bydliště: Ruda nad Moravou

Re: Rakovník 2019

Příspěvek od Bayeux » 20 led 2019 12:10

Zdravím Rakovník,
a jestli někteří nevíte, co vás v podobě Bambi 3 přesně čeká, dovolím si něco ze své zahrádky (bo tohle už mám za sebou)...

https://photos.app.goo.gl/UJ3UpHATNkWMgP3r6

A cože vás čeká? Opravdu oddychová pohodová stavba, asi málokdy zažijete, že poté co poskládáte celý model zbude odřezků a zbytků sotva na dlani, a do svých zásob nebudete muset ani šáhnout. Stavebnice je opravdu all exclusive.

Toto Bambi 3 se v Rakovníku neobjeví (je stavěno jako RC model, navíc s akcí mi koliduje jiná akce a navíc - jsem EXminimaketář a už TO neumím), o to více se těším na vaše výtvory, provedení a fantazii do modelů vloženou!

Hodně štěstí a letu zdar! MV, přítel minimaket
Přílohy
Bambi_3.jpg
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Rakovník 2019

Příspěvek od Pavel Stráník » 20 led 2019 20:40

Fuj, to je mi ale šereda. To jste si na Rakovník nemohli vybrat nějakou méně odpudivou předlohu? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
0

ANSCR
Reakce: 9
Příspěvky: 68
Registrován: 08 čer 2012 14:13
Bydliště: Praha

Re: Rakovník 2019

Příspěvek od ANSCR » 21 led 2019 08:05

No, mně se to též moc nelíbí a stavět se mi to nechce. Ale abych v Rakovníce nebyl úplně mimo, tak jsem si z netu stáhl plánek původního Bambiho od Igry. Pořád se mi moc nelíbí, ale aspoň je menší 😂.
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Rakovník 2019

Příspěvek od Lubomir Koutny » 21 led 2019 08:10

Naprosto souhlasím s Pavlem, ano je to příšerný model. Jo minule ten dvojplošníček, to byla paráda a navíc to hezky létá. Toto je hnus od podívání.
0

Uživatelský avatar
Bayeux
Reakce: 3
Příspěvky: 106
Registrován: 06 úno 2010 17:44
Bydliště: Ruda nad Moravou

Re: Rakovník 2019

Příspěvek od Bayeux » 21 led 2019 09:23

Jen doplním :
- stavěl jsem TO na žádost jednoho přítele, z jeho stavebnice a pro jeho hangár
- mno, mě se to též moc nelíbí (coby typ a "předloha" - nikoliv provedení stavebnice)
- a proto mě napadlo, že pokud jsem se nemýlil (což se mohlo stát) a jde o tento model, pošlu to na tento web a třeba se ještě dají změnit plány, dokud je čas :lol:
- máš pravdu, Stando - staré BAMBI od IGRA bylo trochu roztomilejší, menší (v nabídce je též stavebnice)...
2 Obrázek

ANSCR
Reakce: 9
Příspěvky: 68
Registrován: 08 čer 2012 14:13
Bydliště: Praha

Re: Rakovník 2019

Příspěvek od ANSCR » 21 led 2019 13:48

Čistě kdyby se to náhodou někomu hodilo - mohu poslat plány Igra na Aerosport, Marabu a Bambi. Pošlete mi SZ se svým mailem 🤓. Do “Rakovníka” je ještě daleko :lol:
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: Rakovník 2019

Příspěvek od Steve » 23 led 2019 21:57

Bayeux píše:
21 led 2019 09:23
Jen doplním :
- stavěl jsem TO na žádost jednoho přítele, z jeho stavebnice a pro jeho hangár
- mno, mě se to též moc nelíbí (coby typ a "předloha" - nikoliv provedení stavebnice)
- a proto mě napadlo, že pokud jsem se nemýlil (což se mohlo stát) a jde o tento model, pošlu to na tento web a třeba se ještě dají změnit plány, dokud je čas :lol:
- máš pravdu, Stando - staré BAMBI od IGRA bylo trochu roztomilejší, menší (v nabídce je též stavebnice)...
Předpokládám, že jsi byl požádán o posouzení stavby, příp. létavosti. Možná RH? A to s ohledem na posouzení, zda to postaví začátečník nebo jestli by s tím mohly být potíže. Samozřejmě v kontextu výrobní a koncové ceny vztažené k výsledné užitné hodnotě.
Asi každý ví, že udělat maketovou stavebnici stojí tolik že si to těch pár zájemců dlouho rozmýšlí - a tady jde o účelovku.
Takže kritika ohledně vzhledu tedy nepatří na tvoji hlavu.
Nebo se pletu?

Mimochodem - když vidím jaké hrůzy (sorry) se nabízí v jedné nejmenované pražské (asi) firmě z EPP a mají představovat prvoválečníky.... Osmiúhelníková SOP u Fokkeru Dr.I, kolečka GWS... :-(
Dát to sem by byla sebevražda :-)

Byl bych ke kritice netečný ;-) Může z toho být ve finále milý model (správný barevný kabátek dělá kouzla) - a o to snad hlavně jde, ne? ;-)
0

Drahoslav Dvořák
Reakce: 7
Příspěvky: 134
Registrován: 03 bře 2017 13:49

Re: Rakovník 2019

Příspěvek od Drahoslav Dvořák » 02 kvě 2019 10:38

Toto je připomínka, že setkání v Rakovníku se blíží, Nejde dopředu předpovědět počasí, ale zatím nám to tolikrát vyšlo, že se to jednou musí určitě p..... Pokud ale budete mít zájem pokračovat v debatách večer u nás na chalupě (není daleko od letiště, jen 8 km), ozvěte se dopředu. Místa na přespání mám dost, ale spacák a karimatku si v tom případě přibalte,
0

havran
Reakce: 1
Příspěvky: 18
Registrován: 21 led 2018 14:03
Bydliště: Vranovice

Re: Rakovník 2019

Příspěvek od havran » 03 kvě 2019 10:47

Tak jsem se dnes snažil bezúspěšně sehnat tu stavebnici v Brně. Ale pak jsem volal výrobci, který mi sdělil, že dávají něco do výroby. Takže pokud to ještě chcete stihnout, tak nezoufejte že v e-shopu ho nemají a napište výrobci mail.
Pěkný den všem.
0

Drahoslav Dvořák
Reakce: 7
Příspěvky: 134
Registrován: 03 bře 2017 13:49

Re: Rakovník 2019

Příspěvek od Drahoslav Dvořák » 23 kvě 2019 21:46

Protože termín setkání je již za dveřmi, tak posílám nové informace, které jsem zjistil. Vezměte nové modely na zalítání, tráva by neměla být posekána jako minule.
0

Uživatelský avatar
Sopwith
Reakce: 34
Příspěvky: 356
Registrován: 11 čer 2018 22:50
Bydliště: Řež u Prahy

Re: Rakovník 2019

Příspěvek od Sopwith » 01 čer 2019 20:07

Děkuji všem za krásně strávený den ve společnosti super lidí a pěkných minimaket. Počasí vyšlo super a atmosféra velice přátelská. Můj mladej se nemůže dočkat stavebnice Pipera aby začal lepit.
0

Odpovědět