Buscayet de Monge 5/2

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Buscayet de Monge 5/2

Příspěvek od Lubomir Koutny » 18 črc 2019 13:00

Ve starém L+K 3/90 jemalý 3-pohled a jedna fotka tohoto prototypu. I když se nejedná o dobré podklady, tak ten typ se mi líbil a postavil jsem jej jako M-oř.
Celofán jsem v našem Copycentru koupit dostal, tuše mají jen černé, zelené a červené, stříbrnou nemají. Takže k barvení kondenzátoráku tuší nedošlo. Řekl jsem si, letoun je na fotce celý v barvě kovu, tak to nastříkám. Jenže černý kompresor na balkoně nasvícený slunkem byl po čertech teplý a po minutě jej bimetalová ochrana vypla. Čekání na ochlazení a zapnutí bylo nekonečné a tak jse vytáhl starou fixirku a stříkal pusou. Výsledek je takový, jaký je, nic moc, ale je to lehké. Model moc hezky létá i když na halové létání až moc stoupá. Problém je, že mám jen dvě fotky, na jedné je jiná SOP než na výkresu, ta druhá je lepší, ale uvítal bych nějakou další, kde jsou třeba znaky, nebo jiné barvy, také kvalitnější výkres by neškodil. Může mi někdo pomoci ?
Přílohy
DSCN2418.JPG
DSCN2417.JPG
Monge 52.jpg
Monge 52.jpg (15.77 KiB) Zobrazeno 1101 x
0
Naposledy upravil(a) Vladimír Alfery dne 22 črc 2019 12:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: překlep

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Buscayet de Monge 5/2

Příspěvek od Lubomir Koutny » 20 črc 2019 13:30

Omlouvám se za překlep, samozřejmě že se jedná o prototyp letounu Buscayet de Monge 5/2. Moc bych byl vděčný za jakoukoliv další dokumentaci a především za případné jiné barevné provedení, než jen celý v barvě kovu beze znaků atd.
0
Naposledy upravil(a) Vladimír Alfery dne 22 črc 2019 12:54, celkem upraveno 1 x.
Důvod: překlep

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: Buscayet de Monge 5/2

Příspěvek od Lubomir Koutny » 10 srp 2019 14:00

Přestože na mém travnatém plácku 40x60m nedaleko našeho baráku skončil na vysoké třešni můj M-oř American Mercury, tak tuto travnatou plochu k podvečernímu a rannímu polétání používám stále. Nejčastěji tam létám s velmi stabilní oříškem Monge 5/2. Dohromady to bude již kolem stovky letů. Zprvu jsem natáčel jen asi 400 otáček a to stačilo na lety ve výšce asi 6m dva okruhy o průměru 30m. Při natočení na 500 otáček však již model nastoupe zpravidla kolem 10 m výšky a let trvá 30s. Lety na 600 otáček riskuji jen ráno za úplného bezvětří, výška je kolem 15m a let přes 35s. Pouze jeden let jsem udělal na 700 otáček, výška byla kolem 20m a v tom okamžiku byl slaboučký průvan směrem od parku na 7 pater vysoký panelák, tam se vytvořil slabý svahový stoupavý proud, naštěstí první kontakt s vrškem paneláku byl mimořádně šťastný, jednak model o pár metrů klesl a hlavně tím byl odstírován na střed plácku, kde po 40s hezky klouzavým letem přistál. Ano v podvečer i když je klid, tak nikdy nevíte zda se nautrne někde bublina ještě prohřátěho vzduchu a nevznikne slaboučký průvan. Jistější je to brzy ráno, ale to je většinou ještě dost velká rosa.
0

Odpovědět