Bristol F2b Fighter - Pistácio

Stavba konkrétních minimaket a létání s nimi, foto a video

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jiří Doležel
Reakce: 93
Příspěvky: 714
Registrován: 26 črc 2012 11:29
Bydliště: Brno

Bristol F2b Fighter - Pistácio

Příspěvek od Jiří Doležel » 26 kvě 2021 11:19

Inspirací tohoto modelu mi byli Robertové; Robert Cok mi jeho krásným konstrukčním oříškem potaženým papírem (viz téma: viewtopic.php?f=5&t=948) hodil pomyslnou rukavici a Robert Pajas, kterého kolem Vánoc osvítilo asi něco více než stromeček a přišel na nápad ztvárnění imitace žeber/portů pomocí vtlačování balsových dřívek různých šířek do polystyrenu, což někteří na Facebooku asi zaznamenali. Ačkoliv nejsem zastáncem stavby, kde je konstrukce předlohy potažená plátnem, realizovaná pomocí polystyrénu, v případě takto malých maket se profilu o výšce cca 2 mm s imitací maketového počtu žeber a položeber asi jinak dosáhnout nedá. Navíc, pokud máte podobnou chmelnici s tolika vzpěrami, je snížení čelního odporu více než vhodné. Pistácio nemá obvyklé rozpětí 202 mm, ale je omezeno délkou, tedy rozpětí vychází na necelých 240 mm. Vrtuli jsem poměrně ambiciozně zvolil 50% rozpětí, ale zejména k poměrně malé směrovce očekávám její zmenšení. Konstrukce trupu je klasická, motorový kryt, křídla a kormidla jsou z XPS, kolečka vakuově lisovaná, náboj vrtule z oceli o váze cca 1,2 gramu udává polohu těžiště asi na 20% hloubky horního křídla, což by po umístění svazku nemělo vyžadovat dalšího dovážení. Celý model je potažen Plyspanem (Tondo, Plyspanem, ty víš..) s pomocí Methylanu na tapety. Model je v měřítku 1:50, což nabízí využití resinových pilotů 1:48, které dokáže zaformovat a odpěnit a i nabarvit, aby vypadali jak živí, asi jen jeden člověk na světě.. Michale, fakt smekám a ještě jednou díky!
Přílohy
A.jpg
B.jpg
C.jpg
D.jpg
E.jpg
2 Obrázek 1 Obrázek

Drahoslav Dvořák
Reakce: 7
Příspěvky: 134
Registrován: 03 bře 2017 13:49

Re: Bristol F2b Fighter - Pistácio

Příspěvek od Drahoslav Dvořák » 26 kvě 2021 11:37

Teda Jirko, smekám taky, ale před Tebou.
0

RCOK
Reakce: 68
Příspěvky: 199
Registrován: 19 čer 2018 09:16

Re: Bristol F2b Fighter - Pistácio

Příspěvek od RCOK » 26 kvě 2021 13:02

Bristol jako živý,kopa detailov, palec hore! No a pilot je umelecké dielo. Som zvedavý jak to poletí,ten moj bol dost problémový.
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: Bristol F2b Fighter - Pistácio

Příspěvek od discobolos » 27 kvě 2021 08:41

Další Jirkův skvost.
Poté, co jsem držel v ruce jeho M-52R, jsem si uvědomil, že tohle už nikdy asi umět nebudu
0

fishbet
Reakce: 0
Příspěvky: 41
Registrován: 15 pro 2011 10:42
Bydliště: Sezemice

Re: Bristol F2b Fighter - Pistácio

Příspěvek od fishbet » 27 kvě 2021 09:31

Vy jste blázni :-) , já bych takhle pěkný nepostavil ani kit a vám to i lítá. Takže jen nechápu, obdivuju a závidím.
0

Pepino
Reakce: 9
Příspěvky: 52
Registrován: 19 čer 2013 10:29
Bydliště: Děčín

Re: Bristol F2b Fighter - Pistácio

Příspěvek od Pepino » 27 kvě 2021 12:24

Nádhera! Ale taky to nechápu:-)
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: Bristol F2b Fighter - Pistácio

Příspěvek od Pavel Stráník » 28 kvě 2021 07:46

Má to hezký, že? Je vidět že dokonale zvládnul technologii: postavit to z polystyrenu velké > naložit do kádě s ředidlem > pohlídat jak moc se to smrskne > včas vytáhnout, omýt vodou a je to přesně tak zmenšené jak chceš :lol: :D :idea:
Jinak se toho dosáhnout nedá :lol: , nemáš-li smlouvu s Belzebubem :evil:
0

Odpovědět