OPENSCALE 2012

Diskuze k minimaketářským soutěžím, setkáním a akcím

Moderátoři: Jiří Doležel, Pavel Stráník

Odpovědět
Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

OPENSCALE 2012

Příspěvek od Pavel Stráník » 01 říj 2011 20:49

Ano příští ročník bude již dvacátý a bylo by dobré toto výročí řádně oslavit ! Takže pořadatel v předstihu informuje a vyzývá minimaketáře k příslušné a rychlé reakci :

1. Po dohodě s Adamem Jakešem jsme schopni necat vyrobit trička různých velikostí s motivem 20. ročnku OPENSCALE, měl by tam být příslušný nápis, fotka, nebo kresba některé z vítězných dvacetinek, případně i logo sponzora.
Předpokládaná výrobní cena trička z kvalitního materiálu je 400 Kč, z toho by polovinu zaplatil sponzor, takže pro nás by byly za 200Kč.
Je však nutné, aby si tyto trička modeláři závazně objednali do 1.1. 2012 a při tom upřesnili požadovanou velikost !

2. Byly zde hlas, zda je možné do OPENSCALE opět zařadit kategorii M-CO2+elektro, je zde jistý náznak renesance této kategorie, viz fotky z Trnávky. Takže jako pořadatel říkám ano, ale opět chci závazné přihlášky do této kategorie nejpozději do 1.1.2012 a bude -li jich alespoň 10, pak tuto kategorii dáme do programu, včetně zakoupení příslušných pohárů.

3. Totéž platí pro kategorii Schneiderův pohár, tam je minimální nutný počet 6 minmaket

4. Totéž platí pro kategorii old-timerů BV-min , rovněž tam je minimální nutný počet 6 minmaket

5. Bylo by vhodné opět udělat banket, je otázkou, zda tento dělat opět v MIKI klubu (bylo to tam pěkné i s promítáním fotek), nebo raději ve velkém stanu na Medlánkách, tam je šance začít hned po odlétání druhého kola v sobotu odpoledne a může tam být více účastníků. To je téma pro diskuzi.

Takže vážení projevte se s patřičným předstihem. Nerad bych zase slyšel nářky, že na někoho to tričko nevyšlo !!!

L. Koutný - hlavní pořadatel
0

Steve
Reakce: 40
Příspěvky: 1226
Registrován: 11 úno 2010 20:18
Bydliště: Napajedla

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Steve » 01 říj 2011 21:13

1) Ano, mám zájem 2ks triček (já + manželka), velikost........velká :D XXL
2) Závazně se přihlašuji na soutěž CO2/elektro, a to dva modely ;)
5) Promítání nelze udělat ve stanu?
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Lubomir Koutny » 02 říj 2011 11:38

Nevím, zda je tam pro nás přístupná zásuvka pro napojení PC a přípojka na internet. Jinak rodina Sedlárova se hlásí na banket do MIKI klubu...Rozhodne většina !!!
Současně bych byl moc rád po těch dvaceti letech, kdy jsem měl OPENSCALE na bedrech jako hlavní pořadatel a za ta léta značně zestárnul, kdyby se našel někdo mladší a toto po mně pro další ročníky převzal. Samozřejmě, že mu budu nápomocný po celou dobu přípravy, ale na vlastní soutěži bych již rád vystupoval jen jako normální soutěžící. Myslím, že můj nástupce může i nadále počítat s podporou členů dosavadního týmu a stávajících sponzorů. Dovedu si představit, že tuto funkci by mohl převzít třeba Mirek Vaněk, nebo Pavel Vysočan, mají k tomu oba dobré předpoklady.
0

Tazi
Reakce: 1
Příspěvky: 300
Registrován: 07 úno 2010 15:17
Bydliště: Zlín

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Tazi » 03 říj 2011 13:05

Tak, já to mám jako Steve.
1. Tričko bych chtěl jedno velikosti tak abych do toho zabalil svou prostorově výraznější postavičku 8-) tedy XXL.
2. Když mne nic do května 2012 nepřejede, tak bych se zůčastnil kategorie dvacetin a pak taky Schneiderova poháru, juniora zřejmně také přibalím, pokud ho zájem o modely neopustí.
3. Jsem pro posezení přímo na Medlanech,člověk nemusí nikam přejíždět a v klidu si taky může dát pivo bez obav o řidičák ;)
Navíc každoročně spím na Medlánkách ať už v ubytovně nebo ve stanu, takže tady mám jasno.
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Pavel Stráník » 03 říj 2011 15:21

Tak já se taky k uvedeným bodům vyjádřím:
1) Tričko bych rád, velikosti "L"
2) Kategorie CO2/elektro se zúčastním
3) kategorie Schneider cup se nezúčastním
4) kategorie oldtimerů BV-min cup se nezúčastním
5) banket na letišti bude asi lepší, nemusí se nikam přejíždět, zkulturňovat se a vůbec se po skončení soutěže ještě nějak a někam honit. Navíc se to dá zkombinovat třeba s večerním polétáním s RC.
0

discobolos
Reakce: 14
Příspěvky: 1466
Registrován: 09 úno 2010 19:20
Bydliště: Ostrava

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od discobolos » 03 říj 2011 17:29

Jen drobná poznámka. Pro "promítání" fotek postačuje elektrická zásuvka, přípojka k Internetu není potřeba (tedy pokud by nebylo třeba ukazovat něco z webu).
D
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Pavel Stráník » 05 říj 2011 17:15

discobolos píše:Jen drobná poznámka. Pro "promítání" fotek postačuje elektrická zásuvka, přípojka k Internetu není potřeba (tedy pokud by nebylo třeba ukazovat něco z webu).
D
To je fakt, na promítání internet nebude potřeba. Na druhou stranu by se promítání muselo posunout trochu do pozdních hodin (i když jestli nějaké promítání bude není zdaleka rozhodnuto) protože koncem května je již dost dlouho světlo a bílý stan na otevřeném prostranství dost dobře zatemnit nepůjde ;)
0

Lubomir Koutny
Reakce: 31
Příspěvky: 2402
Registrován: 04 pro 2010 17:44
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Lubomir Koutny » 21 říj 2011 18:22

Dobrý deň.
Pretože nemôžem prispievať do diskusného fóra Minimakety.cz (nie som zaregistrovaný)odpovedám va Vašu výzvu takto.

1. mám záujem o 1 tričko - veľkosť XXL (vzhľadom na moje miery 2m /120kg)
2. kategórie CO2 sa zúčastním
3. a 4. kategórií Schneider cup a BV-min sa nezúčastním
5. prihováram sa za premietanie v stane na letisku (vzhľadom na fakt že do Brna prichádzam vlakom a autobusom, a pri premietaní na inom mieste som odkázaný na odvoz inými zúčastnenými)

Ku kategórii CO2:
Je možné použiť aj iný motor CO2 ako Modela (uvedený v starých pravidlách)?

Ďakujem, Hartmann
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Hugo » 23 říj 2011 21:09

Jen malý nápad, když je to výročí Openscale. Nechtěli byste se staří pamětníci dvacetinkářských soutěží domluvit a dát dohromady fotky jednotlivých modelů a modelářů a vydat to jako DVD? Případně kdo máte videa, snad by se to vešlo na jedno DVD. Případně přihodit nějaký ten plánek od různých autorů ve formátu pdf. Felda, Alfery, Gregovský, Koutný, Raška, Kolář... je spousta lidí, co dělali super plánky a byla by škoda kdyby to zapadlo. Časem by se mohly rozjet podle těchto plánků třeba tematické stavby. Je to možná hudba budoucnosti, ale už ted se mi líbil Michalův nápad na každý Rakovník postavit starou předlohu, letos to bylo Marabu. Zkrátka udělat něco vzpomínkového s přesahem, co by bavilo, užili bychom si skupinovou stavbu..., vezměte si, že by jeden rok byl např. plný Arsenalů podle p.Koutného. Další rok by se to rojilo Betama na CO2 podle p. Alferyho. To by třeba postavil i Steven a pro nás mladší by vystoupil z virtuality a stal by se reálnou postavou. Feldův výškový Mig by v houfech mohl mizet v oblacích (můj ne, mně by určitě jako tradičně nelétal, já bych ho spálil). Raškova letka P-38 by proháněla TA-152 Petra Koláře. A DH dvojky Radka Gregovského by sváděly souboje s Dreideckerama okolo hlavy...
Velmi se přimlouvám, aspon to DVD s fotkama, jestli neklapne ta skupinová stavba... Martin
0

Vyvel
Reakce: 2
Příspěvky: 358
Registrován: 05 úno 2010 21:59
Bydliště: Říčany u Brna

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Vyvel » 24 říj 2011 11:00

Nechci Hugovi bránit v rozletu ale zkušenosti z minulosti hovoří spíše proti tomuto nápadu na hromadnou stavbu. Za celou dobu co se pohybuji kolem dvacetinek jsem nápadů na takovéto akce zažil mnoho většinou bez větší odezvy. Namátkou můžu pro pamětníky jmenovat soutěž hydroplánu s letovou částí na brněnské přehradě včetně startů z vody - tedy tu bych hodnotil jako celkem úspěšnou ale např. nápad na soutěž ve stylu Letadla českoslovenkých pilotů (typy uveřejněné ve stejnojmenné knize od Němečka) tak ta se snad ani neuskutečnila pro nezájem a také v posledních letech pořádaná akce Schneiderův pohár má klesající zájem.
Naopak nápad s fotkami na CD nebo DVD se mi zdá jako dobrý. Chce to jen prozkoumat zájem. Takže k objednávkám triček přidejte i zda máte zájem o fotky na CD nebo DVD.
Ještě pro všechny. Na začátku diskuse se objevilo moje jméno jako možného kandidáta na hlavního pořadatele soutěže takže chci jen říct, že tuhle možnost zatím zvažuji.

Pavel
0

Pavel Stráník
Reakce: 33
Příspěvky: 1179
Registrován: 28 pro 2009 22:46
Bydliště: Brno

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Pavel Stráník » 24 říj 2011 11:49

Což o to, nápad s retrospektivním DVD se mi taky docela zamlouvá, ale má to jeden drobný háček - je třeba to UDĚLAT. Tím nemám na mysli to, že se na disk nahraje balík jpg, bmp, avi, mov a já nevím jakých souborů - mělo by to mít nějakou úroveň, jinak si to každý může stáhnou z webu a netřeba to dál řešit. Jako držitel v současnosti asi největšího balíku digitalizovaných fotek z historie dvacetinek (a to jen díky tomu, že mi svůj fyzický archiv nechal oscanovat Luboš Koutný) si jsem moc dobře vědom nevyváženosti těch fotek nejen co do kvality, ale i rozměru, velikosti a vůbec. Navíc, ke vší smůle, jsem si je všechny při scanování popsal, leč databáze doprovodných textů vzala při přeinstalaci mého PC za své. Takže by se muselo začít zase znovu od začátku ......
Prostě je to práce jak na kostele, pokud by se do toho někdo pustil, tak už by to muselo být celé kompletně předělané do nějakého prezentačního ksichtu a tudíž by to chtělo doplnit o další fotky, která mají v držení různí další jedinci, kteří celé ty ročníky intenzivně fotili. Abych se přiznal, fotek v vlastních Openscale, myslím prvních ročníků před spuštěním webu) je pomálu, alespoň co se mě týká.
Navíc je to činnost ryze charitativní, prodávat to nemá cenu, viděl bych to jako že by to dostal každý účastník při prezentaci.
Předpokládám že nikdo nebude proti, jen se bude muset najít někdo kdo to udělá .....

No a co se týká té hromadné stavby, Pavel to napsal přesně a kulantně, já bych doplnil - v Brně je to předem ztracené.
0

Hugo
Reakce: 8
Příspěvky: 1498
Registrován: 05 úno 2010 12:34
Bydliště: Praha

Re: OPENSCALE 2012

Příspěvek od Hugo » 24 říj 2011 12:26

Přece to nezabalíme takhle brzo :-)
ad CD/DVD - mně by se taky líbilo, kdyby to mělo nějakou úroven, ale daleko důležitější mi přijde, aby ty nádherný věci (fotky, videa, plánky...) nezapadly a dostaly s k lidem. Rád s tím nějak pomohu. Podstatnější ale by asi byla spolupráce Vás všech, co jste se okolo dvacetinek motali od začátku a občas jste fotili. Kdybychom to dokázali dotáhnout do nějakého konečného tvaru, tak by se nejspíš ukázalo, kolik typů modelů, nápadů, zkušeností tahle kategorie má. Vždycky, když přemýšlím nad nějakou předlohou pro model, tak se ukáže, že to tady už někdo stavěl, jsou fotky, nebo nějaký příběh, který k modelu nějak vztahuje.

ad skupinová stvavba - jasně, že je to šílenej nápad, ale nemohu si pomoct, když jsme s Michalem, a Petrem Konopáskem stavěli společně Marabu a pak ho společně zalítávali v Rakovníku, tak to prostě má své kouzlo. Navrhuji to proto, že je to radost něco takovýho podniknout a při společném létání je to ještě větší legrace. Asi by to měly být jednoduché typy, které půjdou rychle postavit, nic složitého - ted momentálně mě napadá třeba Radkův Šmolík, nebo Borel p. Koutného, nebo Farman p.Alferyho... určitě existují nějaký plánky i od ostatních konstruktérů, který jsou ultra jednoduchý. Jde jen o to se na tom domluvit. Když to nevyjde, tak to nevyjde, ale věřím, že časem třeba jo. M.
0

Odpovědět